Sriubos | Vegetariški

Saldžių bulvių ir lapinių kopūstų sriuba

June 13, 2017

Seniau neįsivaizduodavau sriubos be bulvių. Gal tai tokia lietuviška tradicija arba tai paveldėjau iš mamos, kuri neišgyventų nė vienos dienos be bulvės… Bet kuo toliau, tuo rečiau jas dedu į sriubas.

Šiais laikais toks didelis daržovių pasirinkimas, todėl norisi išbandyti, paeksperimentuoti su kitomis daržovėmis. Saldžiosios bulvės (arba kitaip vadinamosios batatais) – tai puiki mūsų lietuvių numylėtų bulvių alternatyva.

Kalbant apie maistines saldžių bulvių savybes, tai jų glikemijos indeksas (GI) yra žymiai mažesnis nei bulvių. Tai reiškia, kad saldžiose bulvėse esantys angliavandeniai organizme paverčiami į gliukozę lėčiau nei bulvės [1]. Vienoje  vidutinėje bulvėje yra daugiau nei 100% reikalingo dienos normos vitamino A bei daug kitų vitaminų ir mineralų [2].

 

4 porcijoms reikės:

 

2 šaukštų alyvuogių aliejaus

1/2 svogūno, smulkiai supjaustyto

1 česnako skiltelės, smulkiai supjaustytos

1 šaukštelio džiovinto raudonėlio

keleto džiovintų čili skiedrelių (galite ir visiškai nedėti, jeigu aštriai nemėgstate)

1 vidutinio dydžio morkos, supjaustytos 1 cm kubeliais

1 saliero stiebo, supjaustyto 1 cm kubelias

1 vidutinio dydžio saldžios bulvės, supjaustytos 2 cm kubeliais

1 litro daržovių sultinio

saujos susmulkinto lapinio kopūsto (20 g)

100 g virtų avinžirnių

1 šaukšto pomidorų pastos

pipirų ir druskos pagal skonį

Į įkaitintą puodą įpilame aliejų ir suberiame smulkiai supjaustytus svogūnus ir česnaką. Pakepiname ant lengvos ugnies kol daržovės suminkštės.

Tada suberiame džiovintus raudonėlius ir čili (rekomenduoju gardinti sriubas džiovintomis žolelėmis virimo pradžioje, tuomet geriau atsiskleidžia jų skonis bei aromatas). Sudedame pjaustytas morkas, saliero stiebą ir saldžiąsias bulves. Viską užpilame daržovių sultiniu ir verdame apie 20 minučių.

Galiausiai sudedame lapinius kopūstus, avinžirnius, pomidorų pastą, paskaniname pipirais ir druska ir dar paverdame 5 minutes.
Sriubą galima valgyti pagardinus natūraliu jogurtu, grietine arba visai negardinti. Šiuo metu man labiausiai patinka natūralus kokosų jogurtas. Rekomenduoju pabandyti 🙂

Skanaus!

Nuorodos:
[1[ https://sveika.lt/glikemijos-indeksas-gi/
[2] https://sveika.lt/?s=batatai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *