Užkandžiai | Vegetariški

Humusas su moliūgu ir ciberžole

August 9, 2017

Tikrai nemeluosiu sakydama, kad humusą (avinžirnių užtepėlę) gaminu bent kartą per savaitę. Humuso pagrindas – virti avinžirniai, tahini (sezamo sėklų pasta) ir alyvų aliejus, o visa kita priklauso nuo nuotaikos arba to, ką turite šaldytuve:) Ko gero dažniausiai gaminu paprastą tradicinį humusą, tačiau esu ne kartą ruošusi ir su avokadu, burokėliais ar keptomis paprikomis.

Avinžirniai yra didelis geležies, baltymų, ląstelienos ir kitų vertingų medžiagų šaltinis. Gaminant humusą yra naudojamos citrinos sultys, tai padidina geležies įsisavinimą organizmui. Kadangi mėsa tradiciškai yra traktuojama kaip pagrindinis geležies šaltinis, vegetarai turi surasti kitų būdų kaip pasiekti rekomenduojamą suvartoti geležies kiekį kiekvieną dieną. Humuso nauda vegetarams/veganams čia akivaizdi [1].

Seniau pirkdavau humusą, tačiau dabar gaminu pati dėl keleto priežasčių. Visų pirma, mano įsitikinimu, namie ruoštas maistas visada skanesnis bei šviežesnis, be jokių neaiškių priedų. Be to ir pigiau. Laiko taip pat daug neužtrunka pasigaminti namuose. Aš naudoju ekologiškus konservuotus avinžirnius.  Kadangi avinžirnių nereikia virti, tai pasigaminti humusą – minučių reikalas.

Šiandien eksperimentavau su sviestiniu moliūgu ir ciberžole. Kepiau moliūgą sriubai, šiek tiek atliko, tai kodėl gi nepabandžius. Ciberžolė dera su daug kuo, o ir pasižymi neįtikėtinomis maistinėmis savybėmis, todėl aš ja skaninu įvairiausius patiekalus. Esu kalbėjusi apie šį super maistą ankstesniuose savo receptuose, tačiau ir vėl pasikartosiu, kad ciberžolė mažina uždegimą, gerina virškinimą, padeda gydyti artritą, yra natūralus antidepresantas ir dar daug kitų sveikatai naudingų savybių [2].

 

Reikės:

  • 240 g virtų avinžirnių (1 skardinė koncervuotų)
  • 2 skiltelių česnako
  • 1 citrinos sulčių
  • 2 šaukštų sezamo sėklų pastos (tahini)
  • 1 nubraukto šaukštelio ciberžolės
  • 100 g kepto sviestinio moliūgo
  • 4 šaukštų alyvų aliejaus (1 šaukšto moliūgams kepti ir 3 šaukštų humuso paruošimui)
  • 3 šaukštų šalto vandens
  • druskos pagal skonį

 

Nuluptą, ir supjaustytą vidutinio dydžio gabaliukais moliūgą apšlakstome aliejumi ir kepame 180 laipsnių orkaitėje apie 40 minučių arba kol iškeps.

Keptam moliūgui atvėsus, dedame visus ingredientus į maisto kombainą ir sutriname iki vientisos kreminės tekstūros masės.

Aš dažniausiai tiekiu humusą su morkomis arba salieru, supjaustytu lazdelėmis. Tinka ir ridikėliai arba agurkai. Taip pat labai skanu užteptas ant juodos duonos ar trapučio.

Skanaus !

 

Nuorodos:

[1]https://humusasisizraelio.wordpress.com/2015/09/20/humusas-sveikatos-saltinis/

[2] https://sveika.lt/ciberzole-jos-nauda-sveikatai-bei-patarimai-kaip-itraukti-i-mityba/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.